AKTUALITY - Rozšiřujeme obzory v našem studijním koutku! Nové články, nové znalosti!
Shopping bag Menu

Výběr správné velikosti zásnubního prstenu

Dobrý den! Dnes se zaměříme na jedno z nejdůležitějších témat při výběru zásnubního prstenu a nebo prstenu jako překvapení – znalost správné velikosti! Ale jak to udělat tajně a s grácií? Pojďme se na to podívat společně.

Zjistit velikost zásnubního prstenu může být skutečnou výzvou, zejména pokud chcete překvapit. Ale nezoufejte, existuje několik triků, jak tuto informaci získat nenápadně a s úsměvem na tváři.

Ještě než se k nim dostaneme, pojďme si odpovědět na tuto otázku:

Co znamená velikost prstenu a proč je tak důležitá?

Velikost prstenu určuje obvod prstu, na kterém se bude prsten nosit. Vždy mě tedy zajímají vnitřní údaje prstenu. Správná velikost zajišťuje pohodlí a bezpečnost nošení prstenu, a proto je klíčové vybrat tu správnou.

TIPY, TRIKY JAK NA TO:

1. NĚKOHO SE ZEPTÁM:

Je někdo kdo by Vám mohl pomoci, kdo její velikost možná už zná? Popřemýšlej nad tím, jestli někoho takového najdeš. Kamarádi, sourozenci, rodiče, kolegové,..

  2. NĚKDO VELIKOST ZJISTÍ ZA MĚ:

  Domluvte se s někým, že se zeptá za Vás, tak aby dotyčná nic nepoznala. (Pomůžeš mi s výběrem pro mě?..)

   Domluvit se dá i přímo ve zlatnictví, pošlete svou drahou do zlatnictví třeba s poukazem k narozeninám a předem se domluvte, aby Vám správnou velikost nenápadně pozjistili.

   3. NAVŠTIVTE OBCHOD SE ŠPERKY S NÍ.

   Stačí záminka, že hledáte dárek někomu jinému a potřebujete poradit od své přítelkyně. Myslím, že je to skvělý způsob, protože si zároveň uděláte obrázek o jejím vkusu. Což se bude hodit!

   4. A NENOSÍ NÁHODOU UŽ PRSTEN?

   Ano? Tak se mi nabízí hned několik možností.

    ..Změřím ho, když ho zrovna nemá na sobě. Pokud ho v noci nesundává, ti odvážnější mohou sundat při spánku z prstu. Každý prst je jiný. Důležité je měřit buď vnitřní průměr (např. šuplerou, posuvným měřítkem), nebo obvod.

    Nabízí se mi na chvíli prsten ukrást zajít s ním do zlatnictví, kde velikost přesně naměří. Dále se mohu připravit na tuto krátkou chvíli a použít měrku na prsteny, kterou zakoupím na internetu. 

    5. PŘI SPÁNKU

    Jeden tip už máte výše. A dalším je, že vyzkoušíte opačný způsob měření. Ve spánku vyzkoušíte jeden nebo více měrných kroužků. Tyto pomůcky naleznete určitě na internetu, možná také přímo ve zlatnictví. 

     U posuvného dávám pozor, abych s mírou nepohnul. Zkusit své drahé můžete i prsten, který by jí dle Vás mohl sedět podle odhadu.

     6. KOUPÍM PRSTEN K JINÉ UDÁLOSTI

     Tak lehce zjistím, jestli jsem se trefil nebo ne. Tento prsten můžete pak společně nechat upravit na správnou velikost, nebo při domluvě nechat vyměnit za jiný, 

      7. PROSTĚ SE PŘÍMO ZEPTEJTE

      Přeci i tak nebude tušit, kdy tento moment přijde. 

       8. ODHADNU TO

       Zjistím podle svého malíčku, tam kam se prsten vejde pocitově. Pomoci může odhad i někoho, kdo má velmi podobnou ruku. 

        9. ZDÁ SE TO SLOŽITÉ

        Můžete být bez obav v případě, že jste si vybral ochotného zlatníka.

        Je lepší si být jisti, že i v případě, kdy se s velikostí zásnubního prstenu něco nepovede, zlatník vám pomůže s možností zvětšení, zmenšení nebo dokonce náhrady. Důvěřujte odborníkovi a dovolte, aby vaše cesta k dokonalému prstenu byla plná možností a profesionálního přístupu.

        Správná velikost prstenu je důležitá nejen pro pohodlí, ale také pro estetiku a bezpečnost nošení. S touto znalostí budete moci s jistotou vybrat ten pravý zásnubní prsten pro ten nejlepší moment vašeho života!

        Možnosti jsou nekonečné, stačí použít trochu fantazie a šikovnosti!

        Doufám, že Vám tyto rady skutečně pomohou a přeji hodně štěstí při výběru toho nejdůležitějšího prstenu ve vašem životě. Ať se vám daří a bavte se při tom!

        Věděli jste třeba, že…

        briliant není diamant?

        zirkon je drahý přírodní kámen?

        A víte jak nevyhodit peníze za zásnubní prsten?

        Spoustu dalších tipů si můžete prohlédnout třeba na našem instagramu: @benc_sperky.

        Pokud máte další otázky, neváhejte se na cokoliv zeptat, navíc připravujeme  další tipy ohledně zásnubních prstenů. 

        ZDENĚK BENC, Bechyňovo náměstí 52, 582 22 Přibyslav